GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 8985280
*
nr 898 5280
Skål
Keramik, Picasso, stämpelsignerad, diameter: 17. 5
Kondition: lagad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juni 2014
kl 18:32:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/5 12:03:02
1
1.100 kr
29/5 21:13:21
2
800 kr
29/5 21:14:05
2
1.000 kr
30/5 15:32:53
3
1.200 kr
2/6 18:27:35
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik pablo picasso picasso skål stämpelsignerad
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:33
-
8342 Bålskål
Imariedekor. Diameter: 28. 5 cm, höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:41
-
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:42
-
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:53
-
8036 Brödskål
Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:21
-
8256 Insatsskålar
glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:59
*
Skål
Kondition: lagad
nr 898 5280
Skål
Keramik, Picasso, stämpelsignerad, diameter: 17. 5
Kondition: lagad
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 juni 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/5 12:03:02 | 1 | 1.100 kr |
| 29/5 21:13:21 | 2 | 800 kr |
| 29/5 21:14:05 | 2 | 1.000 kr |
| 30/5 15:32:53 | 3 | 1.200 kr |
| 2/6 18:27:35 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik pablo picasso picasso skål stämpelsignerad
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:33 -
8342 Bålskål
Imariedekor. Diameter: 28. 5 cm, höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:41 -
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:42
-
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:53 -
8036 Brödskål
Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:21 -
8256 Insatsskålar
glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:59



